
Spádové valčekové regály
Skladovacie riešenie s vysokou hustotou, maximalizujúce priestor pre palety, v ktorých sa náklad pohybuje gravitáciou.
Produkt
Spádový valčekový regálový systém: agilné operácie a dokonalý obrat FIFO
Valčekové regály pozostávajú zo skladovacích konštrukcií s vysokou hustotou tvorených mierne naklonenými kanálmi s valčekmi, ktoré umožňujú paletám posúvať sa na miesto. Paletizované náklady sa vkladajú do najvyššej časti kanála a samospádom sa presúvajú na opačný koniec, kde sú pripravené na vybratie.
V systéme spádových regálov nie sú žiadne medziľahlé uličky, čo zvyšuje skladovaciu kapacitu. Okrem toho môžu spádové regály fungovať v súlade so stratégiou FIFO (prvý dnu, prvý von), čo uľahčuje efektívne riadenie zásob.

Výhody valčekových regálov
- Maximálne využitie plochy: valčekové regály predstavujú riešenie skladovania s vysokou hustotou, ktoré výrazne zvyšuje kapacitu skladu.
- Bezchybný obrat produktu: jeho kompatibilita s metódou FIFO podporuje vynikajúcu kontrolu zásob.
- Úspora času: dostupnosť všetkých SKU v jednej pracovnej uličke uľahčuje lokalizáciu akéhokoľvek produktu, znižuje čas manévrovania vysokozdvižným vozíkom a urýchľuje odstraňovanie paliet.
- Oddelenie nakladania a vykladania: skladovanie a vyberanie paliet sa vykonáva z oddelených uličiek. To eliminuje rušenie a umožňuje vysokozdvižným vozíkom pracovať bez prerušenia.
- Viacero SKU: hoci každý kanál obsahuje jednu SKU, tieto sa môžu medzi rôznymi kanálmi líšiť.
- Lepšia spotreba energie: implementácia tohto systému v zariadeniach prevádzkovaných pri nízkych teplotách znižuje spotrebu energie, pretože objem, ktorý sa má ochladzovať, je menší.
- Bezpečnosť a spoľahlivosť: rôzne prvky, ktoré tvoria valčekové regály Mecalux, sú navrhnuté tak, aby zaručili bezrizikovú prevádzku pre operátorov a tovar.

S valčekovým regálom sme skrátili čas potrebný na vkladanie a vykladanie paliet z regálov o 50 %
Aplikácie spádového valčekového regálového systému
Ideálne riešenie pre viaceré priemyselné a distribučné sektory
Valčekové regálové systémy sú ideálne pre spoločnosti, ktoré potrebujú maximálne využiť svoj dostupný skladový priestor a zefektívniť manipuláciu s tovarom pre efektívny obrat zásob bez chýb.
Ako funguje valčekový regál?
Dokonalá kontrola zásob s minimálnymi pohybmi
Spádové paletové regály sa vyznačujú mimoriadne jednoduchou obsluhou. Ich štrukturálna konfigurácia podporuje pozoruhodne agilné riadenie, ktoré skracuje časy manévrovania a znižuje vzdialenosti prejdené vysokozdvižnými vozíkmi. Výsledok? Rýchle operácie ukladania a vyberania.
Konfigurácie valčekového regálu
Vysoko všestranné skladovacie riešenie prispôsobiteľné rôznym potrebám
Spádové regálové systémy je možné konfigurovať niekoľkými spôsobmi. Závisí to od požadovaného spôsobu riadenia tovaru a typu operácií, ktoré sa majú vykonať, napr. vyberanie objednávok zo samotných regálov.
Komponenty valčekového regálu
Kvalita výroby rôznych komponentov využívaných v spádových valčekových regáloch Mecalux robí systém vysoko spoľahlivým, zaisťuje správnu prevádzku systému a dlhú životnosť.
Spádové paletové regály tvoria prvky spoločné pre všetky typy paletových regálov (rámy, nosníky atď.), ako aj komponenty špecifické pre gravitačné regálové systémy, napr. valčekové dráhy.
Gravitačné spádové regály integrujú súpravu komponentov, ktoré zaisťujú bezpečný rýchlosťou riadený pohyb paliet vo vnútri skladovacích kanálov.
Príslušenstvo pre gravitačné regály
Súprava prvkov použitých na prispôsobenie systému konkrétnym potrebám.
FAQ
Valčekové regály — tiež známe ako gravitačné regály a regálový systém FIFO — je najagilnejší paletový skladovací systém s vysokou hustotou na trhu. Zahŕňa regály obsahujúce šikmé koľajnice s valčekmi, po ktorých sa náklad posúva. Jeho štruktúra využíva gravitáciu na zefektívnenie operácií nakladania a vykladania. Absencia vnútorných pracovných uličiek navyše zvyšuje využitie dostupného úložného priestoru.
Valčekové regály majú viacero výhod. V prvom rade ide o najagilnejší skladovací systém s vysokou hustotou s najlepším prevádzkovým výkonom, vďaka čomu sú ideálnym riešením pre rôzne typy skladov. Rovnako ich implementácia zabezpečuje excelentnú kontrolu zásob. Okrem toho oddelenie nakladacích a vykladacích uličiek odstraňuje rušenie a existencia jedinej SKU na skladovací kanál uľahčuje lokalizáciu produktu a skracuje časy extrakcie. Valčekový regál tiež zaručuje maximálne využitie dostupnej plochy, aj keď inštalácia hlbokých kanálov by mohla spôsobiť určitú stratu kapacity na výšku (na správne fungovanie systému je potrebný sklon približne 4 %).
Jeden z hlavných rozdielov medzi týmito dvomi systémami spočíva v charakteristikách ich príslušných operácií nakladania a vykladania. Vo vjazdovom/prejazdovom regálovom systéme vysokozdvižný vozík vojde do skladovacích pruhov, aby uložil palety. Na druhej strane pri valčekových regáloch vysokozdvižný vozík nevojde do konštrukcie. Namiesto toho umiestni palety pri vchode do zvoleného skladovacieho kanála a tieto sa úplne autonómne skĺznu na svoje miesta. Preto je ukladanie a vyberanie nákladov vo valčekových regáloch výrazne bezpečnejšie a agilnejšie. Ďalším výrazným rozdielom je množstvo SKU, ktoré je možné uložiť. Toto číslo je podstatne vyššie pri gravitačných regáloch, pretože každý kanál môže uskladniť inú SKU. Vo vjazdových regáloch však všetky kanály jedného skladovacieho pruhu musia obsahovať rovnakú SKU.
Hlavný rozdiel medzi týmito dvomi typmi regálových systémov súvisí so spôsobom riadenia zásob, ktorý je s každým z nich spojený. Spádový paletový regál má dve pracovné uličky (jednu na nakladanie a druhú na vykladanie) a funguje podľa princípu FIFO (prvý dnu, prvý von). Prvá paleta uložená v kanáli je teda tiež prvá, ktorá sa vyberá. Na druhej strane paletové regály push-back fungujú v súlade s metódou LIFO (posledný dnu, prvý von). Len s jednou pracovnou uličkou sa prvá paleta uložená v kanáli vyberá ako prvá. V skladoch, ktoré spravujú tovar podliehajúci skaze (napr. potraviny alebo liečivá), je valčekový regál ideálnou alternatívou, pretože uprednostňuje vyskladnenie produktov s najbližšími dátumami spotreby.
V spádových valčekových regáloch môžu skladovacie kanály pojať na hĺbku až 30 paliet. Napriek tomu je dôležité poznamenať, že implementácia veľmi hlbokých kanálov by mohla znížiť skladovaciu kapacitu na výšku. Je to spôsobené uhlom sklonu, ktorý je potrebný na správne fungovanie systému.
Každý skladovací kanál je naklonený pod uhlom približne 4 %, aby sa zaručilo, že palety sa budú kĺzať hladko a bezpečne. Ak je sklon väčší, musia byť namontované medziľahlé držiaky na zníženie tlaku vyvíjaného paletami na zarážky alebo držiaky umiestnené na konci kanálov.
Vzdialenosť medzi stĺpikmi — inými slovami, dĺžka nosníka — by sa mala rovnať prednému rozmeru palety vrátane nákladu plus 160 mm priestoru (t. j., 80 mm na každej strane). V opačnom prípade by paleta alebo tovar mohli naraziť na rám regálu.
Nie. Valčekové regály Mecalux využívajú silu gravitácie, aby umožnili paletám pohybovať sa v mierne naklonených skladovacích kanáloch.
Tento jednoduchý systém obsahuje pedál, ktorý pohybuje tyčami, ktoré spúšťajú alebo zdvíhajú držiak, aby zadržali druhú paletu. Keď prvá paleta dosiahne výstupný bod, jej hmotnosť tlačí na pedál, ktorý poháňa pohyb tyčí. Tyče aktivujú pridržiavač, ktorý bráni druhej palete pokračovať v posúvaní smerom ku koncu kanála, čím sa zabráni kontaktu medzi paletami.
S paletami sa zvyčajne manipuluje z užšej strany a pohybujú sa vo vnútri kanálov, pričom ich spodné palubovky sú kolmé na valčeky. V plytkých kanáloch je možné manipulovať s paletami zo širšej strany. To znamená, že sa pohybujú spolu so spodnými palubovkami rovnobežne s valčekmi. V tomto prípade, keďže valčeky zaberajú celú šírku kanála, môžu byť nahradené tromi súpravami krátkych valčekov.
S valčekovými regálmi je možné pracovať s akýmkoľvek typom vysokozdvižného vozíka (protizávažný, retraky, VNA vozíky atď.).
Áno, valčekový regál môže byť obsluhovaný stohovacími žeriavmi pre palety, ktoré plne automatizujú operácie skladovania a vyberania. Táto automatizácia môže byť aj čiastočná a ovplyvňuje iba jednu operáciu. V skutočnosti je mnohokrát na skladovanie paliet nainštalovaný jeden stohovací žeriav, zatiaľ čo operátori odstraňujú palety v protiľahlej uličke pomocou vysokozdvižných vozíkov.
Spýtajte sa experta